Wiadomości

Z wizytą w Zespole Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej

Data publikacji 01.12.2022

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz–Śródmieście, mł. asp. Marek Nogga, sierż. Patrycja Stróżyk oraz sierż. Damian Sowiński, wybrali się z wizytą do Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego mieszczącego się przy ul. Sportowej 1 w Dąbrowie Chełmińskiej. Funkcjonariusze zawitali w grupie przedszkolaków oraz uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Mundurowi opowiedzieli dzieciom o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Głównie omówione zostały zasady prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym. Maluchy dowiedziały się jak należy zachowywać się poruszając po drodze oraz jak unikać ryzykownych sytuacji.

Wiedza przekazana została w formie zabawy, w której dzieci chętnie uczestniczyły. Dzięki takim spotkaniom maluchy lepiej zapamiętają przekazane informacje, a zdobyta wiedza przyczyni się do ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Korzystając z okazji funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku oraz w kontaktach z osobami obcymi. Podkreślili również jak ważne są elementy odblaskowe, które należy nosić dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Goście przypomnieli numery alarmowe, na które należy dzwonić w przypadku zagrożenia oraz potrzeby pomocy.

Policjanci odpowiedzieli także na wiele pytań ze strony dzieci dotyczących zawodu policjanta, który to jest dla wielu milusińskich ciekawy i intrygujący.

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie omawianymi tematami. Entuzjastycznie brały udział w prowadzonych zajęciach przez mundurowych, a wizyta sprawiła im szczególną  radość.

  • policjanci wraz z dziećmi pozują do zdjęcia na tle radiowozu
  • policjant zakłada chłopczykowi policyjny kask ochronny na głowę
  • policjantka pokazuje dzieciom policyjną tarczę
Powrót na górę strony