Wiadomości

Zaskakujący finał kontroli drogowej

Data publikacji 06.12.2022

Policjanci z komisariatu w Solcu Kujawskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. Jak się okazało 35-letni mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało policjanci znaleźli przy zatrzymanym i w jego pojeździe narkotyki.

W miniony piątek (2.12.2022) około południa policjanci z soleckiego komisariatu zauważyli na drodze forda focusa bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto policjanci podczas kontroli osobistej znaleźli przy kierowcy woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego oraz śladowe ilości białej sproszkowanej substancji. Następnie podczas sprawdzenia forda mundurowi odkryli kolejne dziewięć woreczków strunowych z suszem i sproszkowaną substancją.

Wstępne testy potwierdziły przypuszczenia mundurowych, zabezpieczony susz roślinny to marihuana, a biały proszek to zakazana substancja psychotropowa 2-CMC. Dzięki czujności policjantów mężczyzna, który miał odpowiadać za wykroczenie usłyszał w tym samym dniu zarzuty złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania narkotyków.

Powrót na górę strony