Wiadomości

Koronowscy policjanci namierzyli i zatrzymali złodzieja

Data publikacji 22.12.2022

Policjanci z Koronowa zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzieże. Młody mężczyzna okradł dostawcę sklepu. Wcześniej okradł jeden domów w gminie Koronowo. Podejrzany usłyszał zarzuty przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał dyżurny z koronowskiego komisariatu. Ze zgłoszenia wynikało, że dostawca jednego ze sklepów w Koronowie został okradziony. Na miejsce pojechał patrol. Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który opowiedział o całym zajściu. Okazało się, że ktoś, podczas jego nieuwagi, zabrał z niezabezpieczonej kabiny pojazdu telefon oraz plecak. Kilka dni później pokrzywdzony złożył oficjalne zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Sprawą zajęli się policjanci z Koronowa. Funkcjonariusze zaczęli zbierać informacje i zabezpieczać dowody. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców Koronowa. Policjanci namierzyli jego miejsce zamieszkania, a następnie przystąpili do realizacji. 20-latek został zatrzymany. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Mężczyzna został dowieziony do koronowskiego komisariatu.

Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży. Co więcej, przedstawili mu jeszcze dwa dodatkowe zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem.

Okazało się, że 20-latek w połowie listopada usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do domu mieszkalnego na terenie gminy Koronowo. Następnego dnia ponownie przyszedł w to samo miejsce i po włamaniu się do domu oraz garażu ukradł motocykl. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Powrót na górę strony