Wiadomości

Areszt za posiadanie narkotyków

Data publikacji 29.12.2022

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 19-latka podejrzanego o znaczne posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie zakazaną substancję psychotropową 3CMC. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Błonia. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców miasta zajmuję się narkotykowym procederem. Trop doprowadził ich do 19-latka.

We wtorek (27.12.2022) policjanci przystąpili do działania i namierzyli podejrzewanego na ulicy Spokojnej w Bydgoszczy, gdy przemieszczał się taksówką. 19-latek został wylegitymowany.

W trakcie jego kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim etui z kryształkami, dwie wagi elektroniczne oraz rolkę folii aluminiowej. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu.

Tam wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to zakazany środek psychotropowy w ilości ponad 120 gramów. Dokładne badanie laboratoryjne wykazało, że jest to narkotyk 3CMC. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Dzisiaj (29.12.2022) doprowadzili go do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe dwa miesiące.

Powrót na górę strony