Wiadomości

Odpowiedzą za złamanie sądowego zakazu i posiadanie narkotyków

Data publikacji 10.01.2023

Ignorowanie prawa, a przede wszystkim orzeczeń sądu będzie miało wpływ między innymi na wymiar kary dla dwóch bydgoszczan zatrzymanych przez policjantów. 40 i 22-latek wpadli, gdy kierowali autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo obaj mieli przy sobie narkotyki. Wstępne badania narkotesterem wykazały w ich organizmach substancję psychoaktywną THC. Pobrano od nich krew do badań.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (5.01.2023) wieczorem, wówczas patrol przewodników psów służbowych zauważył na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy mercedesa, którego kierowca zignorował sygnalizację świetlną i wjechał na czerwonym świetlne na skrzyżowanie. Policjanci zatrzymali mercedesa na ulicy Niemcewicza.

Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy specyficzny zapach marihuany. Jak się okazało, mężczyzna posiadał przy sobie słoik z zielonym suszem roślinnym. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że jest to marihuana. Ponadto, w trakcie sprawdzania 40-latka w policyjnym systemie okazało się, że ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli kolejne ilości suszu roślinnego.

Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam policjanci przeprowadzili wstępne badanie narktesterem. Test wykazał w jego organizmie substancje psychoaktywną THC. Od zatrzymanego została pobrana w szpitalu krew do badań. Dalej śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania narkotyków oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Podobna sytuacja miała miejsce w sobotę (7.01.2023) późnym wieczorem na ulicy Waleniowej w Bydgoszczy. Tam patrol z Posterunku Policji na Osowej Górze zauważył pojazd marki Mitsubishi, którego kierowca cofając najechał na krawężnik. Dodatkowo widok radiowozu mocno zestresował kierowcę. Policjanci postanowili go sprawdzić. Jak się okazało, policyjna intuicja ich nie zawiodła.

Policyjny system wykazał, że 22-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem narkotyków. Co więcej, mundurowi podczas kontroli znaleźli w jego plecaku woreczek z zielonym suszem roślinnym. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do bydgoskiej komendy.

Tam wstępne badanie narkotesterem wykazało, że w jego organizmie znajduje się substancja psychoaktywna THC. Mężczyzna został dowieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badań. Natomiast w komisariacie na bydgoskim Błoniu badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana. Śledczy z Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 22-latkowi zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania narkotyków.

Za te przestępstwa grozi podejrzanym do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje już sąd, który na pewno weźmie pod uwagę między innymi wyniki ekspertyzy laboratoryjnej z pobranej krwi od zatrzymanych.

Powrót na górę strony