Wiadomości

Bydgoskie psy szkoliły się w Zakładzie Karnym w Potulicach

Data publikacji 31.01.2023

Na terenie Zakładu Karnego w Potulicach odbyło się szkolenie przewodników psów służbowych z wydziału prewencji bydgoskiej i nakielskiej komendy, a także służby więziennej. Funkcjonariusze wraz z psami służbowymi do wyszukiwania zapachów narkotyków, materiałów wybuchowych oraz psów o specjalizacji patrolowej i patrolowo-tropiącej „szlifowali” swoje zdolności pod okiem fachowca.

Szkolenie psów służbowych miało na celu podniesienie zdolności tresurowych w pomieszczeniach na śliskich posadzkach, przy sztucznym świetle, pogłosie akustycznym oraz przy bodźcach rozpraszających. W szkoleniu brał udział profesjonalny pozorant, a także behawiorysta z firmy Dingo Gear Pan Paweł Wesołowski. Dzięki ogromnej wiedzy tresurowej Pana Pawła, przewodnicy psów służbowych dowiedzieli się, jakie aspekty tresurowe muszą poprawić. Do szkolenia został użyty rewelacyjny kombinezon do pełnego gryzienia, na który można założyć tak zwaną cywilną odzież.

Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Zakładu Karnego w Potulicach, która umożliwiła przeprowadzenie szkolenia w pomieszczeniach o niecodziennych warunkach.

  • policjant stoi i trzyma na smyczy psa, który szczeka
  • strażnik więzienny stoi i trzyma na smyczy psa, który szczeka na pozoranta
  • policjant kuca przy psie, który siedzi przy łóżku w celi
  • policjant stoi i trzyma na smyczy psa, który ugryzł pozoranta w rękę w celi
  • strażnik więzienny stoi i trzyma na smyczy psa, który tropi przy stoliku w celi
  • wspólne zdjęcie policjantów, strażników więziennych z Pawłem Wesołowskim

Film Deskrypcja do filmu

Opis filmu: Deskrypcja do filmu

Pobierz plik Deskrypcja do filmu (format mp4 - rozmiar 9.11 MB)

Powrót na górę strony