Wiadomości

Poszukiwany listem gończym odpowie za kolejne czyny

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali kierowcę mazdy poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Biskupcu. W trakcie kontroli drogowej ujawnili przy nim również narkotyki. Na dodatek 43-latek próbował uniknąć zatrzymania podając na początku dane osobowe innej osoby, a także prowadził samochód nie mając do tego uprawnień.

Wszystko wydarzyło się w minioną niedzielę (05.02.2023) tuż przed 21.00. Wówczas dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mostem fordońskim porusza się mazda, a kierujący nią nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy w Ostromecku zatrzymali auto do kontroli drogowej.

Zaczęło się od podania fałszywych danych. W ten sposób jednak mężczyzna nie zdołał zwieźć policjantów. Szybko okazało się, że 43-latek z powiatu olsztyńskiego ma cały katalog przewinień na sumieniu. Ustalenie, a następnie sprawdzenie jego faktycznych danych w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Biskupcu, gdyż ma do odbycia karę dwóch lat pozbawienia wolności za uprzednio popełnione przestępstwa. Ponadto nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. To jednak nie koniec. Podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim woreczek z białym proszkiem. Przeprowadzone wstępne badanie laboratoryjne potwierdziło, że było to blisko 50 gramów amfetaminy. W związku z podejrzeniem, że 43-latek kierował pojazdem pod wpływem zabronionych środków został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań, a następnie do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (07.02.2023) mieszkaniec województwa warmińsko- mazurskiego usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz podanie danych osobowych innej osoby. Jeśli badanie krwi potwierdzi obecność zabronionych substancji w jego organizmie to odpowie również za kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

Powrót na górę strony