Wiadomości

Ponad kilogram narkotyków przejęli bydgoscy policjanci

Działania bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziły do zatrzymania bydgoszczanina związanego z tym nielegalnym procederem. W jego pojeździe oraz piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad kilogram rożnych substancji narkotycznych. Sąd aresztował 40-latka na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się od ustaleń bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, którzy podejrzewali mieszkańca Szwederowa o posiadanie zabronionych substancji. By to sprawdzić pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Funkcjonariusze zastali go wsiadającego do auta zaparkowanego w pobliżu budynku, w którym mieszka.

Po przedstawieniu się i podaniu powodu wizyty policjanci przeszukali samochód. W jednym ze schowków ujawnili woreczki strunowe z żółtą substancją. To był dopiero początek. Następnie poszli do użytkowanej przez niego piwnicy. Jej przeszukanie doprowadziło do zabezpieczenia ponad kilograma różnego rodzaju środków zabronionych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:  3-CMC (533 g), marihuany (438 g), amfetaminy (225 g), kokainy (35 g) i MDMA (2 g) o czarnorynkowej wartości około 80 tysięcy złotych.

40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone substancje do laboratorium kryminalistycznego.

Finalnie bydgoszczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Sędzia przychylił się do wniosku i aresztował mieszkańca bydgoskiego Szwederowa na trzy miesiące. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • zabezpieczone środki w woreczkach leżące na stole
  • porozkładane na stole narkotyki w workach
  • zabezpieczone środki, pieniądze i waga
Powrót na górę strony