Wiadomości

Mundurowi z Koronowa dla Kobiet z okazji ich święta

Inna forma kwiatka z okazji Dnia Kobiet czekała wczoraj (08.03.2023r) na Panie w Koronowie. Policjanci z koronowskiego komisariatu wraz z Zakładem Karnym w Koronowie oraz Nadleśnictwem Różanna przy wsparciu Zespołu Szkół Zawodowych im. Maczka w Koronowie przygotowali dla obchodzących swoje święto Pań specjalną niespodziankę.

Wczoraj (08.03.2023) punktualnie o godzinie 11:00 w auli budynku Zespołu Szkół Zawodowych im. Maczka w Koronowie rozpoczęła się prelekcja policjantów z komisariatu w Koronowie. Funkcjonariusze przybliżyli zaproszonym Paniom, czym jest przemoc domowa, co to jest „Niebieska Karta” i kiedy się taką zakłada.

Następnie po wysłuchaniu prelekcji uczestniczki przeszły do sali sportowej. W strojach sportowych próbowały swoich sił z funkcjonariuszami przedstawiającymi techniki samoobrony. Stróże prawa pokazali, jak zachować się w kryzysowej sytuacji oraz zobrazowali sposób, w jaki można stawić czoło agresywnemu napastnikowi. Stróże prawa z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy pokazywali chwyty oraz metody obezwładniania agresora, które mają pomóc każdej z Pań w chwili zagrożenia.

Funkcjonariusze podziękowali za spotkanie, które zakończyło się drobnym upominkiem i poczęstunkiem.

Policjanci życzyli Paniom, aby zdobyta wiedza i doświadczenie nie musiały być wykorzystane w życiu, ale gdy sytuacja będzie tego wymagać wiedziały jak zareagować.

Powrót na górę strony