Wiadomości

Policjanci ćwiczyli na lotnisku

Data publikacji 13.03.2023

W ubiegły piątek (10.03.2023) w Porcie Lotniczym Bydgoszcz policjanci z bydgoskiej komendy brali udział w ćwiczeniu mającym na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

Scenariusz ćwiczenia przewidywał współdziałanie służb oraz zabezpieczenie terenu w związku z awaryjnym lądowaniem samolotu na lotnisku w Bydgoszczy. Z założeń wynikało, że na pokładzie znajduje się ładunek wybuchowy. Ćwiczenia zostały przeprowadzone w warunkach symulowanego zagrożenia na specjalnie przygotowanym trenażerze szkoleniowym.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy skierował na miejsce funkcjonariuszy z Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz z psem służbowym do wykrywania materiałów wybuchowych jako wsparcie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz patrole z komisariatu na Szwederowie oraz z Wydziału Ruchu Drogowego z bydgoskiej komendy do zabezpieczenia terenu i dróg dojazdowych do lotniska.

Nadzór nad prawidłowością przeprowadzenia ćwiczenia oraz koordynację działań bydgoskich policjantów sprawowali funkcjonariusze Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Wspólne ćwiczenia służb mają na celu doskonalenie koordynacji działań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia pasażerów i obsługi lotniska.

  • Policjanci wraz z radiowozem zabezpieczają dojazd do lotniska.
  • służby podczas ćwiczeń na terenie lotniska
  • Policjant z psem oraz inne osoby na terenie otwartym lotniska, przed nimi stoi autobus.
  • policjant stoi przy radiowozie zaparkowanym przy ogrodzeniu lotniska
Powrót na górę strony