Wiadomości

Policjanci dla dzieci pod hasłem "Bezpieczny przedszkolak"

W czwartek (9 marca 2023) profilaktycy Komisariatu Policji Bydgoszcz - Błonie spotkali się z najmłodszymi z Przedszkola nr 34 przy ulicy Romana Dmowskiego w Bydgoszczy. Odwiedziny policjantów miały na celu zapoznanie i przybliżenie maluchom podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na zaproszenie przedszkolaków i ich opiekunów z Przedszkola nr 34 w Bydgoszczy, przybyli funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie. W czwartek 9 marca 2023 roku przeprowadzili zajęcia na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Prowadzący wspólnie z uczestnikami omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przećwiczyli prawidłowe zachowanie przed przejściem dla pieszych i zaprezentowali dzieciom elementy wyposażenia, jakie noszą przy sobie funkcjonariusze w trakcie codziennej służby.

Jak zawsze w czasie spotkań z najmłodszymi tak i tym razem policjanci rozmawiali z dziećmi również o prawidłowym zachowaniu w kontakcie z osoba nieznajomą oraz o zasadach korzystania z numerów alarmowych.

Poruszane tematy bardzo zainteresowały słuchaczy, a stróże prawa odpowiadali na zadawane przez nich pytania. Dzięki wizycie dzieciaki zyskali wiedzę, która wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa. Spotkanie to sprawiło wiele radości zarówno gościom jak i przedszkolakom.

Powrót na górę strony