Wiadomości

Policjanci prowadzą szkolną kampanię informacyjną o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz -Szwederowo przeprowadzili pogadankę z uczniami Międzynarodowej Szkoły Podstawowej "Sokrates" na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Na piątkowym spotkaniu (10.03.2023) z młodzieżą Szkoły Podstawowej Sokrates w Bydgoszczy profilaktycy z Szwederowa poruszali zagadnienia z obszernego tematu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Kto to jest osoba nieletnia, czym jest demoralizacja, co to jest czyn karalny, Jak odróżnić wykroczenie od przestępstwa, które z nich są najczęściej popełniane przez młode osoby? Na te i inne pytania odpowiedzieli funkcjonariusze młodym słuchaczom..

Mundurowi zwrócili uwagę na środki wychowawcze i poprawcze, jakie wobec nieletnich może stosować Sąd Rodzinny oraz środki oddziaływania wychowawczego, w które wyposażona została szkoła, Policja oraz inne instytucje państwowe.

Warto zwrócić uwagę na pytania, które trafiają do prowadzących podczas każdych zajęć. Nie ma złych pytań, są tylko nietrafne odpowiedzi. Dużą rolę podczas kształtowania młodych ludzi odgrywają oprócz rodziców, nauczyciele i osoby mające kontakt z podopiecznymi poza domem.

 

  • Policjant przemawia do młodzieży
Powrót na górę strony