Wiadomości

Oszuści ciągle aktywni, kolejna ofiara metody „na policjanta”

Data publikacji 17.03.2023

Funkcjonariusze przestrzegają przed przestępcami, którzy podają się za członka rodziny lub policjanta i proszą o pieniądze. Kolejny raz w tym tygodniu oszukano metodą „na policjanta”. W środę ofiarą padła 90-letnia kobieta, która straciła oszczędności życia.

W środowe popołudnie (15.03.2023) nieznani sprawcy skontaktowali się z 90-latką mieszkającą na bydgoskim Śródmieściu. Starsza kobieta została zmanipulowana podczas rozmowy przez telefon. Oszuści posłużyli się historią o wnuczce, która rzekomo miała wypadek. Seniorka nie podejrzewając, że mogą to być oszuści przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta swoje oszczędności. Straciła ponad 30 tysięcy złotych.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Sposoby działania przestępców są różnorodne i tylko ogromna czujność może uchronić seniorów przed przestępcami.

Jeśli mamy wątpliwości co do osoby dzwoniącej, potwierdźmy podaną przez nią informację. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W szczególności pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelania ich na konto bankowe.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112

Powrót na górę strony