Wiadomości

Amator kabli zatrzymany przez fordońskich policjantów

Fordońscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do budynku wielorodzinnego będącego w budowie. Bydgoszczanin wyrywał ze ścian przewody elektryczne i je kradł powodując łączne straty opiewające na kwotę 32 tysięcy złotych. 52-latek już usłyszał zarzuty.

Do zdarzeń doszło na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku przy ulicy Łowickiej w Bydgoszczy. Wówczas nieznany sprawca wszedł na teren budowy i z wnętrza budynku kradł różnego rodzaju przewody elektryczne, najczęściej wyrywając je ze ścian. Podczas pierwszej kradzieży jego łupem padło 450 metrów różnorodnych przewodów o łącznej wartości 24 tysięcy złotych.

Na tym jednak sprawca nie poprzestał. Kilka dni później ponownie swoje kroki skierował pod ten sam adres i kontynuował swoje niechlubne dzieło. Tym razem ukradł ponad 900 metrów kabli o wartości 8 tysięcy złotych.

Nad tymi sprawami pracowali policjanci z bydgoskiego Fordonu, którzy wczoraj (12.04.2023) ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie opisywanych przestępstw. To 52-letni mieszkaniec naszego miasta.

Bydgoszczanin już usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w warunkach recydywy. Teraz musi liczyć się z surowszymi konsekwencjami.

Powrót na górę strony