Wiadomości

Kolejne działania "Bezpieczny pieszy" na terenie Bydgoszczy i powiatu

Data publikacji 14.04.2023

Wczoraj (13.04.2023) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podległych komisariatów przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do obserwacji funkcjonariusze wykorzystali również mobilne centrum monitoringu.

Na terenie powiatu bydgoskiego przeprowadzona została kolejna akcja pod nazwą „Bezpieczny pieszy”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań, policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych oraz rowerzystów. Bacznie też przyglądali się zrachowaniom niezmotoryzowanych uczestników.

Podczas działań policjanci ujawnili 83 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych, za które nałożyli 37 mandatów karnych, skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu, a 42 kierujących pouczyli. Niechronieni uczestnicy także popełnili szereg wykroczeń, aż 75. Główne przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym (70).

Zwracajmy uwagę podczas przechodzenia przez ulicę, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamiętajmy o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na naszą obecność na drodze.

Film https://youtu.be/u0bnCyqjaJY

Powrót na górę strony