Wiadomości

Etap okręgowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w Koronowie

Data publikacji 24.04.2023

W minioną sobotę (22.04.2023) w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje te były świetnym powodem do tego, aby wszystkim uczestnikom wspomnieć o akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Wspólnym celem turnieju i ogólnopolskiej akcji jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy przy wsparciu Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie, ponownie stanęli na wysokości zadania.

Do młodszej grupy zakwalifikowały się dwie drużyny: Szkoła Podstawowa w Gródku oraz Szkoła Podstawowa numer 2 z Koronowa. W starszej grupie wiekowej rywalizowali uczniowie Szkół Podstawowych ze Złotnik Kujawskich, Gródka, Szubina oraz Koronowa – Szkoły Podstawowe numer 1 i 2. Najpierw była część teoretyczna, podczas której rozwiązywano test wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także zachowania się na skrzyżowaniach. Potem przyszła kolej na rozwiązanie zadań z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy wykazywali się także umiejętnościami praktycznymi w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód.

W młodszej kategorii wiekowej na dwóch pierwszych miejscach, rywalizujące ze sobą, obydwie zgłoszone drużyny przeszły do dalszego etapu wojewódzkiego. W kategorii starszej pierwsze miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Miejsce drugie, również premiowane awansem do etapu wojewódzkiego, zdobyła drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody, których fundatorami byli: Polski Związek Motorowy Bydgoszcz, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Mercedes Sobiesław Zasada Brzoza, Urząd Miasta Koronowo, Komisariat Policji w Koronowie, LKS Wyczół Gościeradz, natomiast  słodki poczęstunek oraz przepyszną i pożywną grochówkę ufundowali Zakład Karny w Koronowie i Gminna Spółdzielnia Koronowo.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na szczeblach wojewódzkich.

  • uczestnicy w klasie szkolnej
  • dwie osoby na rowerach- w tle tor rowerowy ze znakami drogowymi
  • zawodnicy podczas zadania związanego z udzielaniem pierwszej pomocy
  • Policjant i rowerzysta podczas zadania na torze rowerowym.
  • puchary stojące na stole
  • uczestnicy i prowadzący zgromadzeni przed budynkiem szkoły
  • zdjęcie grupowe uczestników turnieju oraz organizatorów
Powrót na górę strony