Wiadomości

Czuwali nad bezpieczeństwem z dronem i mobilnym centrum monitoringu

Data publikacji 16.05.2023

Bydgoscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niezmotoryzowanych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia przy przejściach dla pieszych. Do czuwania nad ich bezpieczeństwem bydgoscy policjanci wykorzystali drona oraz mobilne centrum monitoringu.

W miniony czwartek i piątek (11-12.05.2023) bydgoscy mundurowi brali udział w działaniach ukierunkowanych na bezpieczeństwo w rejonie przejść dla pieszych. Ci uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni, gdyż nie chroni ich karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Najczęściej w przypadku zderzenia pieszego z pojazdem, właśnie ci pierwsi zostają ranni lub tracą życie. Można tego uniknąć, jeśli poruszając się po drogach stosować będziemy się do zasad na nich panujących. Zwiększyć bezpieczeństwo można również dzięki stosowaniu elementów odblaskowych.

Podczas działań policjanci sukcesywnie coraz częściej wykorzystują drona oraz mobilne centrum monitoringu do obserwacji poczynań kierujących pojazdami, tak jak w przypadku ostatnich akcji, które miały miejsce w Bydgoszczy na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Wyszyńskiego oraz na ulic Wyszyńskiego i Kamiennej. Policjanci ujawnili 8 wykroczeń, za które nałożyli 4 mandaty karne oraz pouczyli czterech zmotoryzowanych. Najczęstszym popełnianym przez kierowców wykroczeniem było nieustąpienie pierwszeństwa, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub bezpośrednio na. Kierujący pojazdami (samochodami) powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.

W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez nią przy czerwonym świetle czy wtargnięciu zza pojazdu.

  • Wymuszająca pierwszeństwo Skoda
  • Wymuszający pierwszeństwo volkswagen
  • Wymuszający pierwszeństwo Volkswagen

Pliki do pobrania

  • 200.68 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony