Wiadomości

Przyjedź i oznakuj swój rower

Sezon rowerowy w pełni. Dlatego zachęcamy do oznakowania jednośladu specjalnym kodem, na trwałe wygrawerowanym na ramie. Jest to sposób zabezpieczenia go przed kradzieżą. Policjanci z komisariatów na terenie miasta i powiatu są do Państwa dyspozycji w wyznaczonych terminach.

„Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego” jest programem prewencyjnym realizowanym przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „Engrawer”, oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr oraz wydaniu właścicielowi tzw. dowodu rejestracyjnego jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji. Rejestracja jest technicznym zabezpieczeniem rowerów przed kradzieżą.

Oznaczenie roweru zostaje naniesione na ramie roweru, w widocznym miejscu po lewej stronie. Na naniesiony numer zostaje naklejona naklejka. Oznaczenie numerowe można nanosić również na inne elementy roweru np. na "widelcu".

Jednocześnie informujemy, że naniesienie numeru jest ingerencją w strukturę ramy roweru. Numer identyfikacyjny jest trwale naniesiony na ramę. Właściciel roweru, który decyduje się na jego oznakowanie dobrowolnie wyraża zgodę na wprowadzenie tego typu zmiany.

Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce, a dane z karty zostają wprowadzone do bazy danych Wydziału Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny i zostaje poinformowany o konieczności informowania policji o utracie roweru lub zmianie właściciela.

Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty :

  • karta gwarancyjna,
  • paragon zakupu / faktura,
  • dokument tożsamości (osoba pełnoletnia).

W trakcie akcji nie obowiązuje rejonizacja.

Zapraszamy!

Pliki do pobrania

  • 777.32 KB
    harmonogram znakowania rowerów 2023 r.
Powrót na górę strony