Wiadomości

Przedszkolaki odwiedziły policjantów z bydgoskiej komendy

Data publikacji 19.05.2023

Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 20 z bydgoskiego Wzgórza Wolności. Funkcjonariusze opowiadali o funkcjonowaniu jednostki i wprowadzili dzieci w tematykę bezpiecznego wypoczynku letniego. Mundurowi zaprezentowali także pojazdy i sprzęt ratowniczy, wykorzystywane przez policjantów pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych.

W czwartek (18.05.2023) Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 20 z bydgoskiego Wzgórza Wolności. Spotkanie odbyło się w związku ze zbliżającymi się wakacjami, a więc tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Zatem poza zwiedzaniem komendy dzieci uczestniczyły w szeregu zajęć profilaktycznych. Młodzi ludzie zostali przywitani przez aspiranta sztabowego Szymona Porażyńskiego, który opowiedział o funkcjonowaniu jednostki i wprowadził dzieci w tematykę bezpiecznego wypoczynku letniego.

Zaprezentował też pojazdy i sprzęt ratowniczy, wykorzystywane przez policjantów pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych. Następnie starszy sierżant Karolina Kasprzyk i Beata Rogawska-Schmidt przeprowadziły z dziećmi zajęcia na makiecie przejścia dla pieszych, gdzie przedszkolaki utrwaliły sobie zasady bezpiecznego pokonywania jezdni. Ponadto aspirant sztabowy Radosław Kwiatkowski, przewodnik psa służbowego, przekazał wiedzę na temat bezpiecznego kontaktu z obcym psem i zaprezentował wyszkolenie swoich dwóch podopiecznych, którymi są owczarek niemiecki Szarik i owczarek belgijski Leo.

Duże wrażenie na dzieciach zrobiło wyposażenie stanowiska dowodzenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, gdzie miały okazję zobaczyć obraz z bydgoskich ulic na telebimach miejskiego monitoringu. Oczywiście uwieńczeniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia, po których dzieciaki w dobrych humorach z niebieskimi balonami wróciły do przedszkola na obiad.

  • Przewodnik psa prowadzi zajęcia dla przedszkolaków
  • Przewodnik psa ze swoim podopiecznuym
  • przedszkolaki uczą się o ruchu drogowym
  • policjant pokazuje sprzęt ratunkowy
  • przeciąganie liny  przez przedszkolaków
  • pamiątkowe zdjęcie z policjantem
Powrót na górę strony