Wiadomości

Coraz bliżej wakacje... w Witoldowie

Data publikacji 20.05.2023

Komisariat Policji w Koronowie rozpoczął cykl pogadanek na temat „Bezpiecznych wakacji” z udziałem dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych na terenie trzech gmin Koronowo, Dobrcz oraz Sicienko.

W miniony czwartek (18.05.2023), policjantka zajmująca się profilaktyką oraz dzielnicowi z komisariatu w Koronowie, odwiedzili jedną ze szkół z terenu gminy – Szkołę Podstawową w Witoldowie. Przeprowadzili pogadanki w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą w klasach 0-3, gdzie głównym tematem było bezpieczeństwo nad wodą, na polu oraz obcy niebezpieczny. Nie mogło zabraknąć również miłego akcentu, jakim była rozgrywka gry wielkoformatowej „Bezpieczeństwo na rowerach” ufundowanej przez Urząd Gminy Koronowo. Czterech ochotników rozegrało rundę, podczas której pytania pomocnicze pozwoliły na doszlifowanie wiedzy dotyczącej bezpiecznego korzystania z drogi dla rowerów, ale również pieszojezdni.

Druga cześć spotkania była prelekcją dla starszej młodzieży z klas 4-8, w trakcie której przedstawiona prezentacja przypominała przede wszystkim o bezpieczeństwie związanym z korzystaniem z internetu, ale również nad wodą oraz w kontaktach z nieznajomym. Na koniec pogadanki dzieci podzieliły się na grupy, aby rozwiązać zagadkę kryminalną i zachęć młodzież do korzystania z cyberprzestrzeni w jak najwartościowszy sposób. Odpowiedzi oraz pomysłowość dzieci były naprawdę imponujące.

Życzymy uczniom Szkoły Podstawowej w Witoldowie udanych i bezpiecznych wakacji.

  • dziewczyna podczas gry na macie edukacyjnej
  • uczniowie podczas gry na macie edukacyjnej
  • kilku uczniów oraz policjantka stoją przy macie edukacyjnej
  • policjantka podczas zajęć z uczniami. pomiędzy nią a nimi leży mata edukacyjna
  • uczestnicy podczas prelekcji
Powrót na górę strony