Wiadomości

Działania „Prędkość” w powiecie bydgoskim

Data publikacji 22.05.2023

Policjanci z "drogówki” włączyli się w ogólnopolskie działania pod nazwą "Prędkość". Mundurowi wracali uwagę na przekraczanie dozwolonych ograniczeń popełnianych przez kierujących pojazdami. W trakcie akcji funkcjonariusze wykorzystywali ręczne mierniki. Ponad 120 kierujących nie stosowało się do ograniczeń.

W miniony piątek (19.05.2023) w powiecie bydgoskim mundurowi z wydziału ruchu drogowego, przeprowadzili akcję ”Prędkość” w trakcie, której skontrolowali 212 pojazdów. Podczas działań ujawnili 121 kierujących nie stosujących się do wyznaczonych ograniczeń drogowych. Wobec niektórych zastosowali mandaty karne oraz pouczenia.

Celem tych działań było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz egzekwowanie przepisów dotyczących szybkości z jaką pojazdy mogą się poruszać. Funkcjonariusze będą nieustannie prowadzić tego typu akcje, aby zmniejszyć liczbę kolizji i wypadków spowodowanych nadmierną szybkością. 

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a przede wszystkim do oznaczeń drogowych. Zwolnij!

Powrót na górę strony