Wiadomości

Niebieski tydzień w podbydgoskim Czarżu poświęcony "Bezpiecznym Wakacjom"

Data publikacji 22.05.2023

Szereg spotkań profilaktycznych miał miejsce w Zespole Szkół w Czarżu. Policjanci zapoznawali najmłodszych z tematami bezpieczeństwa podczas wakacji na wsi, w mieście, w górach i nad morzem. Ponadto, mundurowi radzili co zrobić ze zwierzętami domowymi w czasie, kiedy udajemy się na wypoczynek.

W ubiegłym tygodniu w dniach odbyły się spotkania profilaktyczne w Zespole Szkół w Czarżu, gmina Dąbrowa Chełmińska dotyczące "Bezpiecznych wakacji". Podkomisarz Monika Złotowska oraz Katarzyna Rzepińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z fordońskiego komisariatu wraz z dzielnicowym gminy Dąbrowa Chełmińska młodszym aspirantem Dawidem Kumkowskim, rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego spędzania wakacji na wsi, w mieście, górach oraz nad morzem.

Podczas jednych z zajęć dzieci odwiedził gad z gatunku agamy wraz z opiekunem. Przy tej okazji mundurowi omówili z najmłodszymi, jak należy postępować z własnymi zwierzętami podczas wakacji. Policjanci mówili o tym, że nie można na okres wakacyjnych wyjazdów pozbywać się z domu psów, kotów i innych zwierząt, co często ma miejsce w tym okresie, a zapewnić im opiekę.

W ramach "Niebieskiego tygodnia" ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów pod tytułem "Bezpieczne wakacje". W ostatni dzień spotkania wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie wręczono nagrody w postaci kart podarunkowych ufundowanych przez Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska. Tego dnia również na boisku szkolnym dla wszystkich uczniów, czekała niespodzianka.

Dzięki uprzejmości wolontariuszy z Grupy Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża dzieci odwiedzili opiekunowie wraz psami ratowniczymi, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarżu. Uczestnicy mogli obejrzeć radiowóz policyjny, wóz strażacki, a także posłuchać o tym, jak zachować się podczas kontaktu z obcym psem oraz o pracy zwierząt w Policji i innych służbach.

  • policjant z uczestnikami spotkania
  • policjantka z ratownikiem medycznym i jego czworonożnym podopiecznym
  • dzieci oglądają radiowóz
  • policjantka trzyma agamę
  • policjant pokazuje chłopcu radiowoóz
  • laureaci konkursu z policjantami na pamiątkowym zdjęciu
  • ratownik medyczny z psem prowadzi prelekcję
  • laureaci konkursu z policjantami na pamiątkowym zdjęciu
Powrót na górę strony