Wiadomości

Złodziej samochodu zatrzymany

Data publikacji 23.05.2023

Kryminalni z Koronowa ustalili, a następnie zatrzymali 19-letniego sprawcę włamania i kradzieży samochodu. Młody mężczyzna odpowie również za inne czyny. Usłyszał łącznie 4 zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w miniony piątek (19.05.2023) od zawiadomienia, które otrzymali policjanci z koronowskiego komisariatu. Ze zgłoszenia wynikało, że z jednej z posesji w Koronowie w nocy został skradziony fiat doblo warty blisko 15 tysięcy złotych, wewnątrz którego był również portfel, dokument i gotówka.

Sprawą zajęli się koronowscy kryminalni. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców Koronowa. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna ma ”na koncie” również inne przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży i jej usiłowania.

Okazało się, że chwilę wcześniej, na parkingu włamał się do zaparkowanej skody, z której ukradł radio budowlane z baterią oraz kluczyki do innych pojazdów. Ponadto, 19-latek kilka dni wcześniej próbował ukraść opla corsę, jednak wówczas zamierzonego celu nie osiągnął. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci odzyskali skradzionego fiata doblo, który wrócił już do właściciela.

Powrót na górę strony