Wiadomości

Już niedługo wakacje …by były bezpieczne

W Zasadniczej Szkole Zawodowej w Bydgoszczy policyjni profilaktycy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili zajęcia z uczniami na temat bezpiecznych wakacji w ramach programu „Aktywni Błękitni”.

Wczoraj (23.05.2023 roku) w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Bydgoszczy policjanci z wydziału prewencji spotkali się z uczniami, by porozmawiać o nadchodzących wakacjach. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Przestrzegali młodych ludzi, aby postępowali tak, by to był przyjemny czas wypoczynku oraz zabawy, a nie niepotrzebnych problemów.

Mundurowi zwracali uwagę na różnego rodzaju zagrożenia czyhające na wypoczywających oraz zalecali zachowanie ostrożności i przechowywanie cennych przedmiotów w bezpiecznych miejscach. Funkcjonariusze udzielali wskazówek dotyczących wyjazdów. Dodatkowe informacje można znaleźć również na stronach internetowych poświęconych podróżowaniu.

Pamiętajmy, że 112 to ogólnoeuropejski numer alarmowy, pod który można bezpłatnie dzwonić z telefonu stacjonarnego lub komórkowego w całej Unii Europejskiej. Wybierając go zostaniesz przekierowany bezpośrednio do służb ratunkowych – policji, pogotowia lub straży pożarnej.

Powrót na górę strony