Wiadomości

Na zakazie i po narkotykach

Data publikacji 24.05.2023

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 18-latka, który nie dość, że prowadził na zakazie to, co gorsze, kierował autem pod wpływem narkotyków. Bydgoszczanina czekają kolejne konsekwencje prawne. Grozi mu do 3 lat za kratkami.

W poniedziałek (22.05.2023) około godziny 19:30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na osobowego volkswagena passata, który został wprowadzony w poślizg na ulicy Czołgistów w Bydgoszczy. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas sprawdzania policyjnych systemach informatycznych danych kierowcy okazało się, że 18-latek ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na tym jednak nie koniec. Młody mężczyzna był nad wyraz pobudzony co zaniepokoiło funkcjonariuszy.

Bydgoszczanin został przewieziony do komisariatu na Śródmieściu, gdzie został poddany badaniu na zawartość środków psychoaktywnych w organizmie. Wykazało ono, że 18-latek prowadził pojazd pod wpływem kokainy i metaamfetaminy. W szpitalu została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych.

18-latek odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za prowadzenie auta pod wpływem narkotyków. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony