Wiadomości

Złodzieje zatrzymani przez policjantów z komisariatu w Białych Błotach

Policjanci z komisariatu w Białych Błotach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść kable telefoniczne i teleenergetyczne, spowodowali tym również inne uszkodzenia. Obaj zostali ukarani mandatami za popełnione czyny z kodeksu wykroczeń, a jednemu z nich funkcjonariusze przedstawili zarzut za przestępstwo.

Do zdarzeń doszło na przełomie kwietnia i maja tego roku przy ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy. Wówczas, nieznany sprawca wszedł na teren leśny i pod osłoną nocy wykopywał kable teleenergetyczne i telefoniczne z ziemi. Łupem złodzieja padły 144 metry różnych przewodów o łącznej wartości przekraczającej 4 tysiące złotych. Nad sprawami pracowali policjanci z białobłockiego komisariatu.

W miniony poniedziałek (22.05.23) około godziny 1:00 w Bydgoszczy przy ulicy Szubińskiej policjanci z komisariatu w Białych Błotach, w trakcie patrolowania rejonu zauważyli, jak dwaj mężczyźni wykopują coś z ziemi. Na widok patrolu porzucili narzędzia i uciekli. Mundurowi przekazali dyżurnemu informacje i rozpoczęli patrolowanie za podejrzanymi.

Dzięki ustaleniom kryminalnych z komisariatu w Białych Błotach pierwszy, 35-letni mieszkaniec Wejherowa, wpadł po kilku godzinach, a jego wspólnik, 45-latek z podbydgoskiego Zielonczyna, dnia następnego.
 

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami na łączna kwotę ponad 2 tysięcy złotych za usiłowanie kradzieży, niszczenie lasu i kopanie w ziemi na nie swoim gruncie. Starszy z nich natomiast dodatkowo odpowie za przestępstwo. Policjanci udowodnili mu bowiem wspomnianą kradzież tych 144 metrów przewodów. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony