Wiadomości

MISJA PROFILAKTYKA – GRA TERENOWA na terenie gminy Dobrcz

Data publikacji 06.06.2023

Gmina Dobrcz, wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisariatem Policji w Koronowie, podjęła wyzwanie zorganizowania „Misji profilaktycznej”, która ma za zadnie połączyć siły organizacji na co dzień zajmujących się szeroko rozumianą profilaktyką.

Sześć zespołów uczniów z klas 5-6 ze szkół podstawowych w Dobrczu podjęło walkę – misję profilaktyczną, podczas której trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami w szukaniu poszczególnych stacji, ale także wiedzą z zakresu działania poszczególnych służb.

Siedem stacji począwszy od OSP, gdzie dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pożarnictwa. Druga stacja należała do POLICJI , gdzie pod niebieskim namiotem na drużyny czekały testy wiedzy oraz skrzyżowania z zakresu ruchu drogowego. Trzecia to NADLEŚNICTWO ŻOŁĘDOWO, które oferowało wiedzę oraz pytania dotyczące lasów. Czwarta stacja to namiot SŁUŻBY WIĘZIENNEJ, która pytaniami zaskoczyła niejednego uczestnika misji, zaś przy piątym stanowisku zastali SŁUŻBĘ MALTAŃSKĄ, gdzie uczniowie musieli wykazać się znajomością pierwszej pomocy przedmedycznej. Szósta stacja to OCHRONA ŚRODOWISKA- segregacja śmieci to zadanie, które czekało na młodzież szkolną. Na siódmym ostatnim stanowisku uczniowie poznali HARCERZY- dzielnych przyjaciół dobrych manier i zachowań.

Wszystkie stacje niosły za sobą jedno przesłanie „ MISJĘ PROFILAKTYCZNĄ” – a przy okazji rywalizację. Z pośród sześciu uczestniczących drużyn najlepszą okazała się drużyna „Borówek” ze Szkoły Podstawowej w Borównie. Główną nagrodą, o która walczyły zespoły był bon ufundowany przez gminę Dobrcz, o wartości 1000zł.

MISJA PROFILAKTYKA 2023 okazała się być strzałem w dziesiątkę. Od razu padły deklaracje o kontynuowaniu MISJI w następnych latach. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

  • stoisko policyjne
  • policjant i inne osoby przy stoisku policyjnym
  • plakat promujący misję
  • wręczenie nagrody głównej
  • zdjęcie grupowe uczestników spotkania
Powrót na górę strony