Wiadomości

Policjanci ze Szwederowa uczestniczyli w festynie rodzinnym

Data publikacji 08.06.2023

Zespół zajmujący się problematyką nieletnich z komisariatu na bydgoskim Szwederowie wziął udział w festynie rodzinnym w Przedszkolu Sióstr Elżbietanek przy ulicy Leszczyńskiego 40 w Bydgoszczy.

Najmłodsi mogli z bliska obejrzeć samochód, który funkcjonariusze wykorzystują do służby. Chętni mogli do niego wsiąść. Zaprezentowano również umundurowanie policjanta. Spotkanie było też okazją do przedstawienia pracy policji oraz rozmów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najmłodsi byli pod opieką rodziców oraz dziadków.

Dołączyli do nich również policjanci ruchu drogowego starszy sierżant Piotr Gędek oraz sierżant Przemysław Zieliński pełniący służbę z wykorzystaniem motocykli służbowych, co było dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych.

Najmłodsi mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich z sierżantem Pawłem Pasińskim.

Ponadto, dzieci na specjalnie przygotowanym stoisku chętnie przymierzały sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczeń meczów i imprez masowych. Dodatkową atrakcją było wspólne rozwiązywanie krzyżówek i kolorowanie.

Podczas festynu promowany był zawód policjanta poprzez rozdanie młodzieży i dorosłym ulotek zawierających informacje dotyczące profilu kandydata do służby w Policji.

  • policyjne radiowozy i motocykle podczas festynu
  • radiowóz i stojący przy nich chłopczyk przebrany za policjanta
  • uczestnicy festynu oglądają policyjny radiowóz
  • dziecko trzyma policyjna tarczę oraz inne elementy wyposażenia policjanta
  • policjant gra z dzieckiem w piłkę
Powrót na górę strony