Wiadomości

„Trzeźwy poranek" w powiecie bydgoskim

Data publikacji 13.06.2023

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej i podległych komisariatów skontrolowali 2271 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej akcji „Trzeźwy poranek”. Niestety w dalszym ciągu trafiają się osoby, które lekceważą zasady bezpieczeństwa.

Wczoraj (12.06.2023) od 6.00 do 8.00 policjanci z bydgoskiej „drogówki” oraz podległych komisariatów przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem takich akcji jest wyeliminowanie z ruchu osób, które wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze, na ulicach Bydgoszczy oraz całego powiatu, kontrolowali trzeźwość kierowców wykorzystując do tego nowoczesne urządzenia Alco-Blow. W trakcie dwugodzinnych działań policjanci skontrolowali łącznie 2271 kierowców.

Niestety 7 z nich kierowało pojazdem po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze 6 z nich zatrzymali prawo jazdy. Wszystkich czekają konsekwencje prawne.

Bydgoscy policjanci w dalszym ciągu apelują do kierowców o rozsądek, aby w żadnym wypadku nie wsiadali za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Powrót na górę strony