Wiadomości

Niech znak „STOP” zawsze oznacza ZATRZYMAJ SIĘ KIEROWCO

Data publikacji 20.06.2023

W najbliższy piątek (23.06.2023) rozpoczynają się wakacje. Przygotowują się do nich nie tylko najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu i ich rodzice czy opiekunowie, ale również bydgoscy policjanci. Niech film obrazujący zachowania kierowców na skrzyżowaniu, gdzie znajduje się znak STOP, będzie przestrogą, by zachować ostrożność podczas wakacyjnych wyjazdów.

Za kilka dni rozpoczną się wakacje. Wielu z nas wyjedzie na wypoczynek. Jednak, by na niego dotrzeć i się nim cieszyć, musimy pamiętać o jeździe zgodnej z przepisami, o dostosowaniu prędkości do panujących warunków drogowych. Zadbajmy, by dojechać bezpiecznie.

Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać bydgoscy policjanci ruchu drogowego zwracając szczególną uwagę na:

  • wykroczenia popełniane przez kierowców,
  • stan trzeźwości kierujących,
  • prędkość,
  • bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego,
  • ilość osób przewożonych autami prywatnymi zgodnie z danymi wskazanymi w dowodzie rejestracyjnym,
  • stan techniczny autokarów i innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież,
  • stan trzeźwości kierowców i ich uprawnienia do przewożenia dzieci i młodzieży.

Niech zachowania kierowców, którzy nie respektowali znaku STOP i wjeżdżali na skrzyżowanie bez zatrzymania się i upewnienia co do możliwości kontynuowania jazdy, będzie przestrogą. Droga krajowa numer 25 jest jednym ze szlaków przebiegających przez nasz powiat, gdzie występuje bardzo duże natężenie ruchu.

To na pozór proste skrzyżowanie z drogą pierwszeństwa. Niemniej jednak, nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak się zachować na takim skrzyżowaniu mimo prawidłowego oznakowania. W miniony piątek (16.06.2023), mundurowi zwracali uwagę na wszelkiego rodzaju naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy, a przede wszystkim niestosowanie się do znaków drogowych. Podczas działań z użyciem policyjnego drona policjanci ujawnili siedem wykroczeń. Pięciu kierowców zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości 300 złotych oraz 8 punktami karnymi, natomiast dla dwóch skończyło się pouczeniem.

Bydgoscy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach, o jazdę zgodną z przepisami, pamiętając jednocześnie o dostosowaniu prędkości do panujących warunków.

Film https://youtu.be/yh29cOAK8Mo

Pliki do pobrania

  • 201.02 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony