Wiadomości

Bydgoscy „wodniacy” w patrolu rowerowym dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 26.06.2023

Sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. W wielu miejscach można spotkać patrole piesze, zmotoryzowane, na łodziach, ale też na rowerach. Przy pięknej pogodzie, jaka ostatnio nam dopisuje, policyjny patrol rowerowy pojawił się na Wyspie Młyńskiej.

Służbę na rowerach pełnią policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy. Taka forma pełnienia służby sprawdza się od wielu lat. Pełniąc służbę na jednośladzie, mundurowi mogą bardzo szybko dotrzeć do miejsc trudnodostępnych, do których dojazd radiowozem w niektórych przypadkach byłby niemożliwy lub znacznie utrudniony.

Policyjni „wodniacy” podczas służby dbają o ład i porządek w wyznaczonym rejonie, reagując na wykroczenia oraz sygnały płynące od mieszkańców Bydgoszczy, dotyczące wszelkiego rodzaju zachowań niezgodnych z prawem.

Z uwagi na bardzo dynamicznie rosnącą liczbę użytkowników dwóch kółek, policyjny patrol jest w stanie kontrolować rowerzystów poruszających się na ścieżkach rowerowych wzdłuż rzeki Brdy, sprawdzając m.in. trzeźwość oraz obowiązkowe wyposażenie roweru.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba funkcjonariusze bardzo sprawnie zamieniają rower na policyjną łódź, która stacjonuje w stanicy usytuowanej na Wyspie Młyńskiej. Patrolując rzekę Brdę mundurowi kontrolują jednostki pływające. Sprawdzają stan trzeźwości sterujących, uprawnienia oraz obowiązkowe wyposażenie.               

W sezonie letnim, jeżeli tylko pogoda dopisuje,patrol rowerowy możemy spotkać w rejonie Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy, w okolicach Starego Rynku oraz wzdłuż Bulwarów nad Brdą, na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, a także w miejscowości Pieczyska położonej nad Zalewem Koronowskim.

  • patrol na nabrzeżu Brdy
  • policjanci na terenie zielonym Wyspy Młyńskiej
  • policjanci jadą na rowerach ścieżką na Wyspie Młyńskiej
  • policjanci jadą wzdłuż Brdy
  • policjanci jadą ścieżką między drzewami
  • policjanci z rowerami na tle budynku z czerwonej cegły
Powrót na górę strony