Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach powiatu bydgoskiego

Data publikacji 03.07.2023

Bydgoscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania na drogach pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ujawnili 150 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

„Kaskadowy pomiar prędkości” to akcja, w którą włączyli się w miniony piątek (30.06.2023) bydgoscy policjanci ruchu drogowego w ramach działań ogólnopolskich. Działania te rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 22.00.

Tego rodzaju działania polegają na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Podczas policyjnych działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych. Przede wszystkim sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ale również kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Do działań zostały wykorzystane dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

Podczas działań bydgoscy policjanci skontrolowali 192 pojazdy i ujawnili 150 przypadków przekroczenia prędkości.

 

Powrót na górę strony