Wiadomości

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 24 osoby poszukiwane

Data publikacji 05.07.2023

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów wsadzili za kraty kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zatrzymali w ostatnich dniach łącznie 24 osoby, w tym trzy poszukiwane listem gończym, siedemnaście nakazem doprowadzenia do placówki penitencjarnej oraz cztery do ustalenia miejsca pobytu. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.

Podstawami prowadzonych przez policjantów poszukiwań osób, które wcześniej weszły w konflikt z prawem, są postanowienia wydane przez sądy. Są nimi: list gończy, nakaz doprowadzenia czy ustalenie miejsca pobytu. Na ich podstawie funkcjonariusze prowadzą swoje działania związane z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Nie inaczej było w ostatnich dniach (30.06.-04.07.2023). Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej i podległych komisariatów zatrzymali łącznie 24 osoby, za którymi sądy wydały 3 listy gończe, 17 nakazów doprowadzenia do placówki penitencjarnej oraz cztery postanowienie o ustalenie miejsca pobytu. Jedna osoba poszukiwana listem gończym została zatrzymana przez policjantów z bydgoskiej komendy miejskiej na terenie Warszawy, natomiast druga przez śródmiejskich policjantów na plaży w Kołobrzegu.

Teraz czekają je konsekwencje orzeczone przez sądy.

Powrót na górę strony