Wiadomości

Ze skradzionym telewizorem pod pachą

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 35-letni mieszkaniec Koronowa, którego łupem padł telewizor. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po przestępstwie, gdy szedł z odbiornikiem pod pachą przez miasto. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które w miniony czwartek (06.07.2023) około godziny 18.00 otrzymał dyżurny komisariatu w Koronowie. Wynikało z niego, że mieszkanka ulicy Dworcowej widziała, jak mężczyzna zbiega po klatce z telewizorem, prawdopodobnie włamał się do jednego z mieszkań i ukradł odbiornik.

Informacja ta trafiła do patroli, które rozpoczęły poszukiwania sprawcy. W tym czasie kryminalni z koronowskiego komisariatu sprawdzili miejski monitoring. Jak się okazało 35-latek szedł przez miasto z łupem pod pachą.

Chwilę później mężczyzna został zatrzymany przez patrol, a telewizor odzyskany. Mieszkaniec Koronowa trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia (07.07.2023) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna swym działaniem spowodował łączne straty w wysokości 600 złotych.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony