Wiadomości

Wynajęli lokal, by uprawiać marihuanę

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się uprawą marihuany. Mundurowi zabezpieczyli prawie 2 kilogramy suszu roślinnego. 33-latek wraz ze swoim 41-letnim kolegą usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

W miniony piątek (18.08.2023) policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że dwoje mieszkańców Solca Kujawskiego może uprawiać konopie indyjskie w jednym z nieczynnych lokali na terenie miasta, który wynajęli pod swoją przestępczą działalność.

Aby to sprawdzić, policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących ze wspomnianego pomieszczenia. Podczas przeszukania zaplecza ujawnili 6 krzaków konopi indyjskich, rosnących w donicach oraz specjalny namiot do uprawy tych roślin, ponadto ścięty krzak, który suszył się już zawieszony pod sufitem oraz 9 słoików i plastikową kuwetę z suszem roślinnym. Łączna waga narkotyków to blisko 2 kilogramy. Zabezpieczone środki trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Obaj mieszkańcy Solca Kujawskiego zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zawnioskował do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sędzia po rozpatrzeniu sprawy aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.98 MB)

Pliki do pobrania

  • 198.87 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony