Wiadomości

Prowadził łódź mając prawie 3 promile

Bydgoscy „wodniacy”, patrolując Zalew Koronowski, zatrzymali nietrzeźwego sternika łodzi motorowej. Podczas kontroli wydmuchał prawie 3 promile. Odpowie za przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

W okresie letnim policyjni „wodniacy” swoją służbę skupiają głównie na tych akwenach, z których uroków korzystają amatorzy wypoczynku nad wodą. Niejednokrotnie łączą swoje siły z ratownikami WOPR i wspólnie dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

W minioną sobotę (26.08.2023) policjanci ogniwa wodnego, patrolując Zalew Koronowski, otrzymali informację od ratowników WOPR-u, o tym, że po zalewie płynie łódź najprawdopodobniej z nietrzeźwym sternikiem. Już po kilku minutach zatrzymali opisywaną przez ratowników jednostkę pływającą. Było na niej dwóch mężczyzn. 57-letni sternik oraz jego 65-letni kolega. Policjanci podczas zatrzymania łodzi nie mieli żadnych wątpliwości, co do stanu nietrzeźwości mężczyzn. Pozostało im jedynie sprawdzić jaką zawartość alkoholu w organizmie ma jej kierowca. Na komisariacie w Koronowie okazało się, że sternik miał prawie trzy promile.

57-letni mieszkaniec gminy Koronowo odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania.  

Powrót na górę strony