Wiadomości

Marzył o rowerze. W spełnieniu tego marzenia pomogli policjanci z bydgoskiego Śródmieścia i ludzie dobrej woli

Dzięki ludziom dobrej woli i policjantom z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście nastoletni Kryspin ma swój wymarzony rower. Mieszkający w jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych chłopak, by kupić jednoślad odkładał na ten cel wszystkie swoje oszczędności. Obdarowanie go było możliwe dzięki uprzejmości dotychczasowego właściciela. który uznał, że nie jest mu już potrzebny, dlatego po naprawie i doposażeniu charytatywnie przekazany został nastolatkowi.

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia prowadzili sprawę dotyczącą utraconego, a następnie odzyskanego roweru. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie finał tej sprawy.

Jednoślad został odzyskany w połowie czerwca tego roku. Był uszkodzony. Okazało się, że jego właściciel wyjechał i mieszka poza granicami Polski.

Podczas kontaktu telefonicznego z nim, dzielnicowy młodszy aspirant Łukasz Surmacz ustalił, że mężczyzna już go nie odbierze i chce się go zrzec. Wówczas funkcjonariusz wpadł na pomysł, by rower przekazać charytatywnie potrzebującej osobie.

W tym celu policjanci skontaktowali się z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi funkcjonującymi w regionie. Ustalili, że podopiecznym jednej nich jest nastolatek pochodzący z powiatu bydgoskiego, który marzy o rowerze i zbiera na niego swoje oszczędności. Postanowiono, że jednoślad trafi do niego.

W sierpniu do Bydgoszczy przyjechał właściciel roweru. Spotkali się z nim policjanci, by dopełnić formalności związanych z prawem własności.

W międzyczasie śródmiejscy policjanci postanowili naprawić rower i go doposażyć. Młodszy aspirant Łukasz Surmacz zorganizował zbiórkę pieniędzy wśród dzielnicowych, którzy wyrazili chęć pomocy. W przedsięwzięcie włączyli się również inni policjanci i Kierownictwo jednostki.

Dzięki zaprzyjaźnionej firmie Mat-bike z Bydgoszczy udało się naprawić rower, a jego serwis został wykonany przez firmę bezpłatnie.

W minioną środę (6.09.2023) w placówce opiekuńczo-wychowawczej odbyło się przekazanie Kryspinowi roweru w obecności Pani Dyrektor oraz Kierownictwa śródmiejskiego komisariatu. Uśmiech na twarzy nastolatka oddawał jego szczęście i radość z otrzymania upragnionego jednośladu.

Szczególne podziękowania należą się dotychczasowemu właścicielowi roweru za jego przekazanie oraz firmie rowerowej, która zaangażowała się, by naprawić i doposażyć jednoślad.

Powrót na górę strony