Wiadomości

5 tysięcy złotych mandatu i 15 punktów karnych dla młodego kierowcy recydywisty

Policjanci z bydgoskiej grupy Speed zatrzymali prawo jazdy 21-latkowi, który przekroczył w obszarze zabudowanym prędkość o 79 km/h. Za to wykroczenie otrzymał mandat opiewający na kwotę 5 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych. Okazało się, że młody kierowca już w tym roku poniósł konsekwencje za tego typu zachowanie na drodze i teraz odpowiadał już w recydywie.

W miniony czwartek (7.09.2023) policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy patrolowali Aleję Jana Pawła II w Bydgoszczy. Jak przystało na grupę Speed, służbę pełnili z wykorzystaniem radiowozu wyposażonego w videorejestrator.

Około 18:50 zwrócili uwagę na kierującego hondą i zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że pędził z prędkością 129 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział 21-latek mający uprawnienia od października 2021 roku. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że tego samego rodzaju wykroczenie mężczyzna popełnił już w lipcu bieżącego roku.

To oznaczało, że będzie odpowiadał w recydywie. Mieszkaniec Torunia otrzymał mandat w wysokości 5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych. Oczywiście stracił też prawo jazdy.

Powrót na górę strony