Wiadomości

Bezpieczni w drodze do szkoły

Data publikacji 13.09.2023

Profilaktyk i dzielnicowi z Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie rozpoczęli z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych cykl spotkań profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Pierwszą odwiedzoną przez funkcjonariuszy placówką był Zespół Szkół nr 7 mieszczący się przy ulicy Waryńskiego 1 w Bydgoszczy.

Wrzesień to dla profilaktyków bardzo pracowity czas. Wraz z początkiem każdego nowego roku szkolnego profilaktycy przeprowadzają we wszystkich mieszczących się w rejonie działania komisariatu szkołach podstawowych zajęcia pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Zajęcia te są wspaniałą okazją do przypomnienia najmłodszym podstawowych zasad ruchu drogowego, zwrócenia  uwagi na właściwą postawę w kontakcie z osobami nieznajomymi i uczulenia uczestników spotkań na podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w domu i poza nim.

W czasie spotkań z najmłodszymi niezmiennie duże urozmaicenie stanowi dla dzieci możliwość zaznajomienia się z tajnikami pracy funkcjonariuszy i uzyskanie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Co roku zarówno dzieci jak i profilaktycy z niecierpliwością czekają na zajęcia dzięki, którym wśród najmłodszych wzrasta świadomość  odpowiedzialności za własne zachowania.

  • Policjanci i uczniowie - zdjęcie grupowe.
  • Policjanci i uczniowie podczas zajęć.
  • Policjanci i uczniowie podczas zajęć.
Powrót na górę strony