Wiadomości

Motocyklista pędził o 89 km/h za szybko, namierzyli go policjanci z grupy SPEED

Funkcjonariusze z bydgoskiej grupy SPEED namierzyli 30-latka na przekroczeniu prędkości. Motocyklista przekroczył prędkość o 89 km/h w terenie zabudowanym. Bydgoszczanin stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę w grupie SPEED, kontrolując prędkość na ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy namierzyli motocykl kawasaki poruszający się ze znaczną prędkością. Mundurowi, korzystając z ręcznego miernika prędkości, zarejestrowali jego dokładną prędkość w momencie, gdy przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Wynik to 139 km/h w terenie zabudowanym, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Motocyklista został zatrzymany do kontroli. W związku z tym, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mundurowi zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy. Nałożyli też na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

***

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

Bydgoscy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach, o jazdę zgodną z przepisami.  i przypominają, że obowiązujący taryfikator, przewiduje odpowiednio za przekroczenie prędkości:

- o 51-60 km/h - mandat w wysokości 1500 złotych (recydywa 3000 złotych) i 13 punktów karnych,

- o 61-70 km/h - mandat w wysokości 2000 złotych (recydywa 4000 złotych) i 14 punktów karnych,

- o 71 km/h i więcej - mandat w wysokości 2500 złotych (recydywa 5000 złotych) i 15 punktów karnych.

Powrót na górę strony