Wiadomości

Policjanci z Błonia na Festynie Ekologicznym

Data publikacji 18.09.2023

W miniony piątek (15.09.2023) dzielnicowi z bydgoskiego błonia st. asp. Hanna Seredyńska i sierż. szt. Marcin Wojewódzki wzięli udział w Festynie Ekologicznym, który odbył się przy ulicy Wrocławskiej w Bydgoszczy. Brała w nim udział Straż Leśna, Straż Miejska, Rada Osiedla Wilczak-Jary, Rada Osiedla Okole oraz Zespół Szkół nr 6 w Bydgoszczy.

Festyn w głównej mierze zorganizowany został dla dzieci i młodzieży. Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zdobywanie cennych informacji związanych z ochroną środowiska. Spotkanie miało charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy.

W imprezie wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, Branżowej Szkoły I nr 6 w Bydgoszczy, Szkoły Podstawowej nr 45 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół nr 6 w Bydgoszczy oraz Przedszkola nr 7 w Bydgoszczy.

Podczas Festynu Ekologicznego dzielnicowi uświadamiali uczestników jaką rolę pełni człowiek w przekształcaniu środowiska naturalnego oraz rozwijali wrażliwość na piękno przyrody. Policjanci przeprowadzili również pogadankę na temat tego czym jest ekologia, promowali zdrowe, bezpieczne i aktywne spędzanie czasu wolnego z rodzina na łonie natury.

  • Policjanci i młodzież na festynie.
  • Policjanci i młodzież na festynie.
  • Policjanci i młodzież na festynie.
Powrót na górę strony