Wiadomości

Policyjny dron obserwował ruch na drodze krajowej nr 25

Podbydgoski odcinek drogi krajowej numer 25, biegnący przez miejscowość Prądocin, jest remontowany. Obowiązuje na nim ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania. To, czy kierowcy respektują te ograniczenia sprawdzali policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Wykorzystali do tego drona.

Wczoraj (18.10.2023) bydgoscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali ruch na drodze krajowej numer 25, na remontowanym odcinku, na którym obowiązują ograniczenia dotyczące prędkości i możliwości wyprzedzania. Po raz kolejny wykorzystali policyjnego drona, który dokładnie pokazuje zachowania kierujących podczas jazdy.

Kierowca wjeżdżając na drogę będącą w remoncie, musi zdawać sobie sprawę, że najczęściej obowiązują na określonym jej odcinku różne ograniczenia czy nakazy, do których należy się bezwzględnie stosować. O tych zmianach informują ustawione znaki drogowe.

Jak widzimy na załączonym filmie, nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno w takim wypadku wyprzedzać. W trakcie prowadzonego nadzoru nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym mundurowi przeprowadzili 11 kontroli pojazdów, z których dwaj kierujący nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów i wyprzedzali inne pojazdy w niedozwolonym miejscu. Siedmiu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, w stosunku do jednego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, a trzech pouczyli.

Policjanci „drogówki” zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Film https://youtu.be/8axJ-iz-Bys

Pliki do pobrania

  • 196.11 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu
Powrót na górę strony