Wiadomości

Kierowca pędził o 86 km/h za szybko, namierzyli go policjanci z grupy SPEED

Funkcjonariusze z bydgoskiej grupy SPEED namierzyli 27-latka na przekroczeniu prędkości. Kierowca volkswagena jechał o 86 km/h za szybko w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego stracił prawo jazdy, ponieważ przekroczył dopuszczalną łączną liczbę aktywnych punktów karnych..

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę w grupie SPEED, kontrolując prędkość na drodze krajowej nr 80 w Pawłówku, pow. bydgoski, namierzyli osobowego volkswagena poruszającego się ze znaczną prędkością. Mundurowi, korzystając z ręcznego miernika prędkości, zarejestrowali jego dokładną prędkość. Wynik to 156 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Kierowca został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że nie miał również zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym policjanci nałożyli na niego dwa mandaty karne. Pierwszy, w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych, za przekroczenie prędkości, a drugi, opiewający na 100 złotych i 5 punktów, za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy, gdyż przekroczył on dopuszczalną łączną liczbę punktów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

***

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

Bydgoscy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach, o jazdę zgodną z przepisami.  i przypominają, że obowiązujący taryfikator, przewiduje odpowiednio za przekroczenie prędkości:

- o 51-60 km/h - mandat w wysokości 1500 złotych (recydywa 3000 złotych) i 13 punktów karnych,

- o 61-70 km/h - mandat w wysokości 2000 złotych (recydywa 4000 złotych) i 14 punktów karnych,

- o 71 km/h i więcej - mandat w wysokości 2500 złotych (recydywa 5000 złotych) i 15 punktów karnych.

Film SPEED_Pawlowek.mp4

Pobierz plik SPEED_Pawlowek.mp4 (format mp4 - rozmiar 11.46 MB)

Pliki do pobrania

  • 195.41 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu
Powrót na górę strony