Policjanci z bydgoskiego Błonia uratowali 23-latkę
Szybka reakcja i zdecydowane działanie policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie pozwoliły w porę uratować życie 23-latki, która siedząc na kładce dla pieszych nad torami przy ulicy Madalińskiego w Bydgoszczy, zamierzała z niej skoczyć pod pociąg. Kobieta trafiła pod opiekę lekarską.
W niedzielę (22.10.2023) policjanci z bydgoskiego Błonia zostali skierowani przez dyżurnego w rejon kładki dla pieszych, przy ulicy Madalińskiego w Bydgoszczy, po uzyskaniu przez niego informacji o tym, że młoda kobieta chce z niej skoczyć.
Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zauważyli, że w niedużym odstępie od desperatki stała para przechodniów, która próbowała nawiązać z nią kontakt. Funkcjonariusze w tym czasie spokojnym, aczkolwiek pewnym krokiem zbliżyli się do niej, aby zapytać co się stało. W trakcie rozmowy, wykorzystując nieuwagę 23-latki, funkcjonariusze zdecydowanie i pewnie chwycili ją, następnie zdjęli z barierki, przenosząc jednocześnie w bezpieczne dla niej miejsce.
Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła 23-latkę do szpitala na badania.
Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie policjantów, bydgoszczanka przeżyła. Pomagamy i chronimy – to właśnie nasza dewiza.
Podziękowania należą się również przechodniom, którzy nie pozostali obojętni i postanowili zawiadomić policję, a przede wszystkim przez cały czas pozostawali w pobliżu, rozmawiając z osobą potrzebującą pomocy.
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Gdzie szukać pomocy
116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji