Wiadomości

Oszukiwali handlując odzieżą na portalu internetowym

Data publikacji 27.10.2023

Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwie osoby mające związek z oszustwami dokonywanymi za pośrednictwem sprzedażowego portalu internetowego. Para bydgoszczan usłyszała zarzuty oszustwa. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że dwie osoby w wieku 32 oraz 35 lat prowadzą sprzedaż odzieży markowych firm, nie wywiązując się przy tym z zawartych umów.

By to sprawdzić, pojechali najpierw tam, gdzie małżeństwo prowadziło działalność, a następnie do ich miejsca zamieszkania. Przeprowadzone przeszukanie zajmowanych pomieszczeń, a przede wszystkim piwnicy, zobrazowało skalę nielegalnego procederu. Policjanci zabezpieczyli odzież opatrzoną znakami towarowymi znanych marek. Będzie ona dowodem w sprawie.  Proceder ten trwał od połowy 2021 roku. Niewywiązywaniem się z zawartych umów spowodowali straty na ponad 110 tysięcy złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili 35-latce oraz jej wspólnikowi zarzuty oszustwa. Ponadto kobieta odpowie za posiadanie „działki” marihuany, którą policjanci ujawnili podczas przeszukania.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

  • Zabezpieczona odzież.
  • Zabezpieczona odzież.
  • Zabezpieczona odzież.
  • Zabezpieczona odzież.
  • Zabezpieczona odzież.
  • Zabezpieczona odzież.
Powrót na górę strony