Wiadomości

Pracowity dzień policjantów z bydgoskiej grupy SPEED

Policjanci z bydgoskiej grupy SPEED, w ciągu jednego dnia, zatrzymali 5 osób, które jadąc samochodami osobowymi przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy ponieśli surowe konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy.

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu, a przede wszystkim alkohol przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też policjanci w każdym przypadku ujawnienia niebezpiecznych sytuacji wyciągają surowe konsekwencje.

Nie inaczej było w miniony poniedziałek (6.11.2023). Policjanci z bydgoskiej grupy SPEED, tylko w ciągu jednego dnia, ujawnili 5 przekroczeń o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Doszło do nich na ulicach Bydgoszczy.

Kierujący renault 29-latek jechał ulicą Wyszyńskiego z prędkością 130 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

W tym samym miejscu siedzący za kierownicą skody 52-latek i mercedesa 44-latek, jechali odpowiednio 105 i 104 km/ h. Zbliżoną prędkością poruszała się również 30-letnia kobieta jadąca dacią – 106 km/h. Ich mandaty opiewały na 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Natomiast na ulicy Fordońskiej policjanci zmierzyli prędkość volkswagena prowadzonego przez 35-latka. Pędził on 119 km/h. Został ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych i 14 punktami.

Osoby te straciły prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

***

Każdego dnia bydgoscy policjanci ruchu drogowego tworzący grupę SPEED wyjeżdżają do służby nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

Głównym zadaniem tej wyspecjalizowanej grupy jest reagowanie na niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze, szczególnie przekraczanie dozwolonej prędkości. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Powrót na górę strony