Wiadomości

Policjant w czasie wolnym od służby udaremnił próbę kradzieży

Śródmiejski policjant, w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który usiłował ukraść buty z jednego ze sklepów w galerii handlowej w Bydgoszczy. Dzięki funkcjonariuszowi 43-latek został zatrzymany i ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1100 złotych.

W środę (8.11.2023) funkcjonariusz śródmiejskiego komisariatu, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, będąc w czasie wolnym od służby, w jednej z większych galerii handlowych w Bydgoszczy, zauważył, że na wysokości bramek wejściowych do sklepu obuwniczego mężczyzna szarpie dwie ekspedientki. Po chwili zaczął uciekać.

Funkcjonariusz zaniepokojony sytuacją postanowił podejść i zapytać czy może jakoś pomóc. Pracownice sklepu powiedziały mu, że mężczyzna próbował ukraść buty. W związku z tym szybko dogonił mężczyznę, okazał legitymację służbową i go zatrzymał. Nie obyło się bez szarpaniny. Za pośrednictwem dyżurnego ze śródmiejskiego komisariatu, na miejsce wezwani zostali policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji, którzy przejęli złodzieja.

43-latek został ukarany trzema mandatami karnymi za usiłowanie kradzieży, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz używanie słów wulgarnych, na łączną kwotę 1100 złotych.

Postawa policjanta zasługuje na pochwałę, a 43-latek następnym razem poważnie zastanowi się nad kolejną próbą złamania prawa. 

Powrót na górę strony