Wiadomości

28-latek z trzema sądowymi zakazami i pod wpływem środków odurzających zatrzymany po pościgu

Kierujący pojazdem marki Skoda nie zatrzymał się bydgoskim policjantom do kontroli drogowej i zaczął uciekać. 28-latek został zatrzymany po pościgu. Okazało się, że kierował autem mając trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna oraz jego pasażer zostali aresztowani na trzy miesiące.

Bydgoscy wywiadowcy, pełniąc nocną służbę, w miniony piątek (10.11.2023), na ulicach naszego miasta, zauważyli kierującego, którego znali z wcześniejszych przestępstw drogowych. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Niestety, mężczyzna nie zareagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania i zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg ulicami miasta, który chwilę później przeniósł się na drogę krajową nr 25, w kierunku Inowrocławia. Dyżurny z bydgoskiej komendy miejskiej, w celu udzielenia wsparcia policjantom, wysłał do pomocy kolejne patrole, w tym funkcjonariuszy ruchu drogowego. 28-latek w dalszym ciągu nie reagował na polecenia do zatrzymania. Nie powstrzymały go również opuszczone w tym czasie rogatki na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Wielkiej. Mężczyzna dojeżdżając do nich, ominął czekające na przejazd pojazdy, następnie taranując zapory, kontynuował jazdę.

Do zatrzymania pojazdu doszło w Inowrocławiu na ulicy Toruńskiej. Jego kierowca podjął jeszcze próbę ucieczki pieszo, jednak po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany.

Okazało się, że 28-latek ma aż trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto kierował autem będąc pod wpływem środków odurzających. Jego pasażer miał niemal promil alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Kierowca skody usłyszał 4 zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo sądowych zakazów i będąc pod wpływem środków odurzających, niezatrzymania się do kontroli drogowej, czynnej napaści na funkcjonariuszy policji biorących udział w pościgu oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie zarzuty usłyszał w warunkach powrotu do przestępstwa, po uprzednim odbyciu kary pozbawienia wolności. Bydgoszczanin odpowie również za szereg wykroczeń w ruchu drogowym.

26-letni pasażer skody odpowie za użycie przemocy wobec funkcjonariuszy, czym próbował wpłynąć na czynności policjantów. Ponadto odpowie za zniszczenie radiowozu.

Wczoraj (13.11.2023) sąd zadecydował o aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Powrót na górę strony