Wiadomości

Napadli na pracownika cukierni i ukradli wypieki. Zostali zatrzymani przez policjantów ze Szwederowa

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za usiłowanie włamania do jednej z bydgoskich cukierni oraz rozbój na jej pracowniku. Łupem napastników padły drożdżówki i pączki. Decyzją prokuratora, następne trzy miesiące spędzą tymczasowo w areszcie.

W poniedziałek rano (13.11.2023) policjanci z bydgoskiego Szwederowa zostali skierowani na interwencję do jednej z cukierni na ulicy Nowodworskiej.

Według osoby zgłaszającej, dwaj mężczyźni mieli wejść na zaplecze i próbować ukraść wartościowe przedmioty. Na ich drodze stanął jeden z pracowników, uniemożliwiając im przestępcze zamiary. Niestety, został on pobity przez napastników, którzy następnie ukradli dwie blachy z drożdżówkami i pączkami, warte niecałe 50 złotych.

Skierowani na miejsce policjanci z patrolu oraz dzielnicowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. W pobliskich krzakach zauważyli ukrywającego się mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jednego z agresorów. 53-latek został zatrzymany.

Po dwóch godzinach, dzięki zaangażowaniu dzielnicowych ze Szwederowa, 38-letni wspólnik podzielił los kompana.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju oraz usiłowania włamania. Czynów tych dopuścili się w warunkach powrotu do przestępstwa, po uprzednim odbyciu kary pozbawienia wolności, przez co grozi im wieloletnia odsiadka.

Wczoraj (14.11.2023) Sąd tymczasowo aresztował obu bydgoszczan na najbliższe trzy miesiące.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.32 MB)

Pliki do pobrania

  • 194.59 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony