Wiadomości

Rozpoczęcie współpracy z Fundacją „Chcepomagam”

Data publikacji 16.11.2023

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, wspólnie z fundacją „Chcepomagam” rozpoczęła realizację wspólnego projektu, który ma na celu uświadamianie dzieci i młodzieży, jaka ciąży na nich odpowiedzialność prawna, w momencie popełnienia czynu karalnego oraz jakie niebezpieczeństwa mogą napotkać na swojej drodze w życiu codziennym.

We wtorek (14.11.2023), w budynku Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, odbyło się przekazanie gadżetów, w związku z rozpoczęciem współpracy z Fundacją „Chcepomagam”, która stworzyła projekt „Bezpieczni poprzez profilaktykę”.

Projekt współfinansowany jest przez Skarb Państwa, reprezentowany przez kujawsko–pomorski Urząd Wojewódzki i będzie realizowany w  bydgoskich placówkach oświatowych. Główna tematyka zajęć, skierowana do polskiej oraz ukraińskiej młodzieży, to odpowiedzialność prawna nieletnich, hejt oraz handel ludźmi. Przekazane gadżety, profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozdysponują uczniom podczas spotkań.

Najbliższe, przeprowadzone wspólnie z Fundacją, profilaktycy planują rozpocząć już pod koniec listopada tego roku. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy dotrzemy do większego grona odbiorców i uświadomimy polsko–ukraińską młodzież jaka ciąży na nich odpowiedzialność oraz z jakimi niebezpieczeństwami mogą spotkać się na co dzień.

  • Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, nadkom. Dawid Ludkowski wraz z przedstawicielem Fundacji "Chcepomagam"
  • Gadżety dla uczniów ustawione na stole
  • Gadżety w postaci rowerowych pokrowców na telefon leżące na stole
  • Gadżety w postaci pendriv'ów leżące na stole
  • Gadżety w postaci notesów leżące na stole
  • Gadżety w postaci kolorowych karteczek samoprzylepnych leżące na stole
  • Gadżety w postaci rowerowych pokrowców na telefon leżące na stole
  • Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, nadkom. Dawid Ludkowski wraz z przedstawicielem Fundacji "Chcepomagam"  a w tle policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
Powrót na górę strony